MAXX PELET LE
PELET I AGRO-PELET

Kotły SEKO MAXX Pelet le to nowoczesna wersja kotłów z regulowanym procesem spalania. Produkowane w zakresie mocy od 12 do 30 kW. Piece przeznaczone są do spalania peletu (w tym peletu gorszej jakości) i agro-peletu.

 

Kotły tej serii wyposażone zostały w palnik z obrotową komorą spalania, system automatycznego czyszczenia palnika i wymiennika oraz system automatycznego rozpalania nadzorowany przez inteligentny sterownik z systemem FuzzyLogic oraz Touch & Play współpracujący ze zdalnym sterowaniem EcoSter.

 

Zalety SEKO MAXX Pelet le to przede wszystkim wysoka funkcjonalność, bardzo prosta obsługa, niskie zużycie paliwa i niewielkie gabaryty.

 

INNOWACJE

 

SEKO MAXX Pelet le posiada zarówno samoczyszczący palnik, jak i system samoczynnego oczyszczania wymiennika ciepła.

ZABEZPIECZENIA

 

Konstrukcja palnika oraz wymiennika kotła do minimum ograniczają ryzyko cofnięcia się płomienia. Zaawansowany sterownik nadzoruje pracę urządzenia i informuje o stanach alarmowych.

TROSKA O ŚRODOWISKO

 

Pellet produkowany jest z czystych trocin drzewnych, z jego spalania nie powstaje sadza ani smoła. Dzięki optymalnemu procesowi spalania emisja gazów w kotle jest minimalna, a emisję CO2 uznaje się za równą zero.

SYSTEM TOUCH & PLAY - PROSTY W OBSŁUDZE

ZAAWANSOWANY STEROWNIK

INDIVIDUAL FUZZY LOGIC - użytkownik ustawia temperaturę pracy kotła, a pozostałe parametry (czas podawania, czas przerwy, siła nadmuchu) dobierane są automatycznie

 

obsługa pompy cyrkulacyjnej

 

współpraca z buforem

 

możliwość dołączenia drugiego panelu np. do pokoju

 

automatyczne utrzymanie zadanej temperatury w instalacji c.o. i CWU

 

praca w trybie LATO/ZIMA

funkcja priorytetu CWU lub pracy równoległej

 

możliwość współpracy z innymi źródłami ciepła (np. kocioł olejowy lub gazowy)

 

dezynfekcja termiczna - ochrona przed bakteriami Legionelli

 

współpraca z termostatem pokojowym

 

zdalne sterowanie - możliwość sterowania i kontroli za pomocą urządzeń mobilnych niezależnie od swojej lokalizacji (opcja)

 

funkcja ochrony pomp przed zastaniem

KOMPAKTOWE WYMIARY

I WYSOKA JAKOŚĆ

 

 

SEKO MAXX Pelet le charakteryzuje się niewielkimi gabarytami przy zachowaniu ogromnych możliwości. Kocioł z łatwością zmieści się w większości kotłowni, a jego transport i montaż są bardzo proste!

Jeden z najnowocześniejszych palników na rynku!

 

 

Obrotowa komora paleniskowa oraz nadmuchowa - to rozwiązanie dzięki któremu palnik pracuje cały czas  efektywnie i nie "zapycha się". Palnika nie trzeba czyścić, co podnosi komfort użytkowania.

m.in. 10 lat gwarancji na szczelność połączeń spawanych i 5 lat gwarancji na wymiennik

 

dzięki zastosowaniu obrotowej komory spalania SEKO MAXX Pelet le może pracować cały sezon bez konieczności czyszczenia palnika; kocioł sam się rozpala i wygasza, automatycznie oczyszcza się wymiennik i palnik kotła

 

pellet jest paliwem konkurencyjnym cenowo dla pozostałych paliw stałych

możliwość zdalnego sterowania przez internet sprawia, że Użytkownik ma możliwość kontroli pracy urządzenia niezależnie od swojej lokalizacji

 

kotły SEKO MAXX Pelet le wyposażone są w awaryjne ogrzewanie elektryczne

 

tona pelletu to tylko 5 kg popiołu (tona węgla to ok. 80 kg) - to zdecydowanie większy komfort użytkowania

W TROSCE O ŚRODOWISKO
PIĄTA KLASA I ECODESIGN
 
 
Cały typoszereg został certyfikowany w 5. najwyższej klasie emisji. Piąta klasa to za mało? Kotły serii SEKO MAXX Pelet le posiadają również zaświadczenia o spełnieniu wymagań ECODESIGN.
 
Na zakup kotłów SEKO MAXX Pelet le można otrzymać dofinansowanie w ramach Programów Ograniczania Niskiej Emisji. O szczegółu dopytaj w swoim Urzędzie Miasta/Gminy.
 
  • 
  • 
  • 
  • 
  • 
  • 
  • 
  • 
  • 
  • 