BAWARIA K5
KOKS I EKOGROSZEK

BAWARIA K5 to kompaktowych wymiarów automatyczny kocioł z palnikiem retortowym przeznaczonym do spalania ekogroszku oraz koksu sortymentu groszek.

 

 

OPATENTOWANY PALNIK OBROTOWY

 

BAWARIA K5 została wyposażona w innowacyjny i niezawodny palnik z obrotową dyszą powietrza, dzięki któremu użytkownik nie musi borykać się z uciążliwym problemem szlaki na obrzeżach palnika. W wyniku obrotu dyszy powstałe w wyniku spiekania żużle są rozgrywane i opadają do popielnika - następuje samooczyszczenie palnika.

INNOWACJE

 

W BAWARII K5 zastosowaliśmy szereg innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań zastrzeżonych prawem patentowym -  zastrzeżone są m.in. konstrukcja wymiennika ciepła, palnik, system CLEAN PROTECT.

ZABEZPIECZENIA

 

W trosce o bezpieczeństwo użytkownika kotły BAWARIA K5 wyposażono w szeroki system zabezpieczeń: przed cofnięciem płomienia w retorcie, otwarciem klapy zasobnika, czujnik tlenku węgla (opcja).

SYSTEM CLEAN PROTECT

 

Zniminalizowaliśmy to co było najbardziej uciążliwe w użytkowaniu kotłów grzewczych na paliwa stałe: uciążliwe czyszczenie oraz ciągłą walkę z popiołem - teraz pozostałości po spalaniu i czyszczeniu kotła są automatycznie usuwane do worka na popiół.

PROSTY W OBSŁUDZE

ZAAWANSOWANY STEROWNIK

INDIVIDUAL FUZZY LOGIC - użytkownik ustawia temperaturę pracy kotła, a pozostałe parametry (czas podawania, czas przerwy, siła nadmuchu) dobierane są automatycznie

 

płynna ciągła regulacja wentylatorem nadmuchowym w pełnym zakresie oraz regulacja pogodowa obiegu c.o.

 

możliwość dołączenia drugiego panelu np. do pokoju

 

automatyczne utrzymanie zadanej temperatury w instalacji c.o. i CWU

 

praca w trybie LATO/ZIMA

funkcja priorytetu CWU lub pracy równoległej

 

możliwość współpracy z innymi źródłami ciepła (np. kocioł olejowy lub gazowy)

 

dezynfekcja termiczna - ochrona przed bakteriami Legionelli

 

współpraca z termostatem pokojowym

 

zdalne sterowanie - możliwość sterowania i kontroli za pomocą urządzeń mobilnych niezależnie od swojej lokalizacji (opcja)

 

funkcja ochrony pomp przed zastaniem

NOWOŚĆ
EKOLOGICZNE SPALANIE KOKSU
Koks spala się powoli i długo utrzymuje wysoką temperaturę, jest też wygodny w praktycznym użyciu. Do paleniska można rzadko dosypywać kolejne porcje koksu, który żarzy się od dołu. W porównaniu do innych odmian węgla, koks mniej brudzi i mniej kurzy. W czasie palenia nie dymi, ponieważ nie zawiera już substancji lotnych czy smolistych - należy więc do czystych materiałów opałowych minimalnie zanieczyszczających naturalne środowisko toksycznymi substancjami czy osadami.

m.in. 10 lat gwarancji na szczelność połączeń spawanych, 5 lat gwarancji na wymiennik, 2 lata na osprzęt

 

wysoka sprawność cieplna sięgająca 91% dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin

 

prosta, szybka obsługa i konserwacja, komfortowe czyszczenie kotła - system CLEAN PROTECT

 

energooszczędny motoreduktor charakteryzujący się bardzo cichą pracą z rewersem

kompaktowe wymiary - jeden z najmniejszych na rynku kotłów, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca w kotłowni

 

klasa efektywności energetycznej A+

 

wysoka jakość wykonania i długa żywotność wymiennika - wymiennik wykonany z atestowanej stali grubości 6 mm, obudowa kotła malowana wysokiej klasy farbą proszkową

 

atrakcyjna cena

W TROSCE O ŚRODOWISKO

PIĄTA KLASA I ECODESIGN

Cały typoszereg został certyfikowany w 5. najwyższej klasie emisji. Piąta klasa to za mało? Kotły serii SEKO BAWARIA K5 posiadają również zaświadczenia o spełnieniu wymagań ECODESIGN. Warto wiedzieć że BAWARIA K5 jest pierwszym na rynku kotłem automatycznym przeznaczonym do spalania koksu, któremu przyznano certyfikat ECODESIGN. Dbaj z nami o środowisko naturalne!

 

Na zakup kotłów SEKO BAWARIA K5 można otrzymać dofinansowanie w ramach Programów Ograniczania Niskiej Emisji. O szczegółu dopytaj w swoim Urzędzie Miasta/Gminy.

Kocioł dopasowany do Ciebie i Twoich potrzeb

W trosce o jak najlepsze dopasowanie Twojego kotła oferujemy wersję prostą lub boczną. Teraz to Ty wybierasz jak umiejscowisz zasobnik i z której strony otworzysz drzwiczki!

  • 
  • 
  • 
  • 
  • 
  • 
  • 
  • 
  • 